Lumiharja

Tuotenro.: 4453

Tuuhea ja pitkävartinen Max-is -lumiharja helpottaa autoilijan lumisia ja jäisiä aamuja. Max-is -lumiharjan avulla on kätevä harjata auto esiin lumen alta ja raaputtaa jää laseista. Lumiharjan reilun varren avulla ylettyy puhdistamaan isonkin auton helposti.

Max-isin vaihdettava jääraappa on myös käännettävä. Jääraapassa on yhteensä kuusi raaputuspintaa, kaksi joka reunalla. Raappaosassa on myös jäähampaat, joilla saa murskattua lujankin teräsjään sekä ura pyyhkijänsulkien puhdistamista varten. Max-is -lumiharja on Suomessa suunniteltu ja valmistettu Avainlipputuote.

KUNGS Green -tuotteissa on käytetty muovituotannon ylijäämämateriaalia ja lumiharjojen harjasosat ovat kierrätetyistä vesipulloista saatua PET-materiaalia. Raapoissa ja harjaksissa kierrätysmateriaalin osuus on 100 % ja rungoissa puolestaan 70 %. Talvituotteiden runkojen koostumusta kehitettäessä on erittäin tärkeää kiinnittää huomiota pakkaskestävyyteen.

 

Määrä:

Materiaali Kierrätetty muovi, kierrätetyt vesipullot
Koko  
Painatus 1-väri silkillä 150x8mm
Toimitusaika 2-3 viikkoa
Valmistusmaa Suomi