Portugalissa valmistettu unisex collegepaita luomupuuvillasta sekä kierrätetystä puuvillasta ja polyesteristä. Malibu-paidassa on korkea kaulus, ¼-vetoketju ja ryhdikäs 340 g/m²:n kangas.
Nazaré unisex collegepaita 340 g – kierrätysmateriaalia ja luomupuuvillaa
Tuotenro.: ATS004
Nazaré on Portugalissa valmistettu, pyöreäkauluksinen unisex collegepaita. Paidassa on muotonsa säilyttävät 2 × 2 -ribbineulotut pääntie, hihansuut ja helma. Pääntien sisäpuolen vahvistusnauha ja kädenteiden kaksoisompeleet parantavat kestävyyttä.
Pehmeäksi harjattu ja ryhdikäs 340 g/m²:n collegekangas sisältää luomupuuvillaa sekä kierrätettyä puuvillaa ja polyesteriä. Niskassa ei ole tuotemerkkiä, joten paita sopii erinomaisesti henkilöstövaatteeksi, tapahtumiin ja oman brändin tuotteeksi.
Värit
Musta, vaaleanruskea, burgundi, pastellivalkoinen, tummansininen, pehmeä musta / off black, armeijanvihreä, vaalea meleerattu harmaa ja meleerattu harmaa.
Merkkaus – hyödynnä paksu kangas ja suuret merkkauspinnat
Nazarén ryhdikäs 340 g/m² collegekangas tarjoaa erinomaisen pohjan näyttäville ja pitkäikäisille merkkauksille. Perinteisen painatuksen lisäksi paitaan voidaan toteuttaa suuria brodeerauksia, kohopistobrodeerauksia, kolmiulotteisia yksityiskohtia ja lähes koko hihan pituisia täysvärimerkintöjä.
Merkkauksen voi sijoittaa perinteisesti vasempaan rintaan, paidan etu- tai selkäpuolelle sekä kumpaankin hihaan, mutta myös paidan helmaan, kylkiin, niskaan tai vaikka olkapäille.
Näyttävät brodeeraukset
-
Brodeeraus antaa logolle laadukkaan, hieman kohollaan olevan ja erittäin kestävän ilmeen. Pienen rintalogon lisäksi Nazarén etu- tai selkäpuolelle voidaan toteuttaa jopa 250 × 250 mm ja nelivärinen brodeeraus.
-
Kohopistobrodeeraus nostaa ompeleita tavallista voimakkaammin irti kankaan pinnasta. Lopputulos on kolmiulotteinen ja näyttävä, ja tekniikka sopii erityisesti selkeille logoille ja vahvoille muodoille.
Hihat osaksi kokonaisuutta
-
Digitaalinen siirtokuva mahdollistaa täysvärisen, jopa 60 × 450 mm merkinnän lähes koko hihan pituudelle.
-
3D Transfer tekee hihaan kohollaan olevan, enintään kaksivärisen merkin.
-
Transfer Flex Special tuo hihaan esimerkiksi glitter-, neon-, flock-, hologrammi-, peili- tai Aurora-efektin.
-
Hihoihin voidaan toteuttaa myös pehmeä täysvärinen DTG-merkintä.
Suuret täysvärikuvat
-
DTG-digitaalipainatus mahdollistaa tarkat yksityiskohdat, liukuvärit ja jopa 300 × 420 mm kokoiset etu- ja selkäkuvat. Materiaalisekoituksen vuoksi lopputulos varmistetaan tarvittaessa ennakkotestillä.
-
Digitaalinen siirtokuva sopii värikkäisiin logoihin, valokuviin ja yksityiskohtaisiin kuvituksiin. Suurin etu- tai selkämerkintä on 300 × 400 mm.
Selkeät logot ja suuremmat tuotantomäärät
-
Transfer Flex on tasainen ja kestävä yksivärinen vaihtoehto esimerkiksi rinnassa käytettäville logoille, nimille ja numeroille.
-
Tekstiilipainatus eli silkkipaino on hyvin peittävä ja kustannustehokas valinta enintään kolmivärisille kuvioille ja suuremmille tuotantomäärille.
Autamme valitsemaan logolle, määrälle ja käyttötarkoitukselle parhaiten sopivan tekniikan. Lopullinen merkkaustapa, koko ja sijoitus varmistetaan aina aineiston ja materiaalin perusteella.
KATSO LISÄTIETOA MERKKAUKSISTA LADATTAVASTA LIITTEESTÄ.
MINIMITILAUS & TOIMITUSAIKA
Minimitilaus: alkaen 10 kpl merkattuna
Toimitusaika: noin 2 viikkoa merkkaustekniikasta ja tilauserästä riippuen